Lissabon kuvina 7/15/2013 Share This Story Share on Facebook Share on Twitter Pin this Post Tags: Lissabon, matkajuttu, Portugali, valokuvaus Uudempi teksti Vanhempi viesti You Might Also Like 13 kommenttia luimupupu15.7.13Ihana kuvamatka. Erityisesti tykkäsin tuosta värikkäästä "funikylääristä" ;).VastaaPoistaVastauksetJokihaka Kokkaa15.7.13Kiitos! Minä tykkäsin olla sen kyydissä!PoistaVastauksetVastaaVastaaTuplaespresso15.7.13Siinäpä se sitten olikin. Kun nuo kuvat on katsonut, on jo melkein kuin olisi itse ollut Lissabonissa :)VastaaPoistaVastauksetJokihaka Kokkaa15.7.13Ei kai sentään.. Kaikki mautkin puuttuu ;)PoistaVastauksetVastaaVastaaAnna15.7.13Lissabon vei mun sydämen, ihana palata näillä kuvilla tuttuihin maisemiin.VastaaPoistaVastauksetVastaaAila15.7.13Hienoja kuvia! Melko samalta näyttää kuin parikymmentä vuotta sitten! Silloin siellä oli vielä palanut kortteli, hiiltyneet talot, se lienee rakennettu?VastaaPoistaVastauksetJokihaka Kokkaa15.7.13Kiitos! Palanutta korttelia en nähnyt, joten jotain lienee muuttunut. Hieno kaupunki kyllä, minun makuun monella tapaa!PoistaVastauksetVastaaVastaaCampasimpukka15.7.13Ikinä en oo Portugalissa käynyt enkä näitten perusteella kyllä lähdekään!! Eiku just toisinpäin :DVastaaPoistaVastauksetJokihaka Kokkaa15.7.13Just niin! Eiku toisinpäin..Eiku :)PoistaVastauksetVastaaVastaapinea16.7.13Ihanan tunnelmallisia kuvia! Minun oli "vaikea" kulkea Lissabonissa, kun tuijottelin koko ajan niitä upeita katukuviointeja :)VastaaPoistaVastauksetJokihaka Kokkaa17.7.13Kiitos! Joo, ne oli hienoja ne kuviot.PoistaVastauksetVastaaVastaaKotiharmi Kokkaa17.7.13Oi ihana Lissabon!!! A Ginjinhakin päässyt mukaan kuviin :) Se, ja muut mukavat näyt, maut ja tuoksut palaavat mukavasti mieleen näiden kuvien myötä.VastaaPoistaVastauksetJokihaka Kokkaa17.7.13Jep, ginjinha on kuvissa.. ja maisteltuakin tuli!PoistaVastauksetVastaaVastaaLisää kommenttiLataa lisää... Huomaa: vain tämän blogin jäsen voi lisätä kommentin.
13 kommenttia
Ihana kuvamatka. Erityisesti tykkäsin tuosta värikkäästä "funikylääristä" ;).
VastaaPoistaKiitos! Minä tykkäsin olla sen kyydissä!
PoistaSiinäpä se sitten olikin. Kun nuo kuvat on katsonut, on jo melkein kuin olisi itse ollut Lissabonissa :)
VastaaPoistaEi kai sentään.. Kaikki mautkin puuttuu ;)
PoistaLissabon vei mun sydämen, ihana palata näillä kuvilla tuttuihin maisemiin.
VastaaPoistaHienoja kuvia! Melko samalta näyttää kuin parikymmentä vuotta sitten! Silloin siellä oli vielä palanut kortteli, hiiltyneet talot, se lienee rakennettu?
VastaaPoistaKiitos! Palanutta korttelia en nähnyt, joten jotain lienee muuttunut. Hieno kaupunki kyllä, minun makuun monella tapaa!
PoistaIkinä en oo Portugalissa käynyt enkä näitten perusteella kyllä lähdekään!! Eiku just toisinpäin :D
VastaaPoistaJust niin! Eiku toisinpäin..Eiku :)
PoistaIhanan tunnelmallisia kuvia! Minun oli "vaikea" kulkea Lissabonissa, kun tuijottelin koko ajan niitä upeita katukuviointeja :)
VastaaPoistaKiitos! Joo, ne oli hienoja ne kuviot.
PoistaOi ihana Lissabon!!! A Ginjinhakin päässyt mukaan kuviin :) Se, ja muut mukavat näyt, maut ja tuoksut palaavat mukavasti mieleen näiden kuvien myötä.
VastaaPoistaJep, ginjinha on kuvissa.. ja maisteltuakin tuli!
PoistaHuomaa: vain tämän blogin jäsen voi lisätä kommentin.